2016

image_pdfimage_print
3. maj:
10 km:
Ryttere med licens:
1. Tom Bøttger Frømling 14:08:22
2. Rasmus Kolmos Schmidt 15:14
3. Karsten Andersen 15:16
3. Ole Mikkelsen 15:30
5. Nicolai Bøttger Frømling 21:55
6. Thomas Jepsen DNS
 
Ryttere uden licens:
1. Ole Thøgersen 14:08:65
2. Lukas Lausen Dahl 16:28
3. Jacob Stollig 17:15
4. Mads Westergaard 17:35
5. Rasmus Tækker 18:37
6. Johannes Rømose Hansen 18:51
7. Mads Peter Magnussen 20:00
8. Victor Baun 27:03
9. Hedvig Rømose Hansen 31:56
 
20 Km:
Ryttere med licens:
1. Tom Bøttger Frømling 28:22
2. Rasmus Kolmos Schmidt 30:24
3. Ole Mikkelsen 30:59
4. Karsten Andersen 31:11
 
Rytter uden licens:
1. Ole Thøgersen 28:36
 
30 Km:
Ryttere med licens:
1. Tom Bøttger Frømling 42:31
2. Ole Mikkelsen 46:35
 
Rytter uden licens:

1. Ole Thøgersen 42:54

7. juni:
10 km:
Ryttere med licens:
1. Tom Bøttger Frømling 13:17
2. Karsten Andersen :14:52
3. Rasmus Kolmos Schmidt 15:22
4. Ole Mikkelsen 15:36
5. Nicolai Bøttger Frømling 20:36

Rytter uden licens:
1. Ole Thøgersen 14:03
2. Lukas Dahl Lausen 15:08
3. Jacob Stollig 15:40
4. Mads Vestergaard 16:18
5. Mads Peter Magnussen 16:54
6. Rasmus Tækker 17:35
7. Johannes Rømose Hansen 18:43
8. Victor Baun 25:30

20 Km:
Ryttere med licens:
1. Tom Bøttger Frømling 26:44
2. Karsten Andersen 29:42
3. Rasmus Kolmos Schmidt 30:47
4. Ole Mikkelsen 31:23

Rytter uden licens:
1. Ole Thøgersen 28:30

30 Km:
Ryttere med licens:
1. Tom Bøttger Frømling 40:12
2. Karsten Andersen 44:28
3. Ole Mikkelsen 46:48

Rytter uden licens:
1. Ole Thøgersen 42:51

16. august:
10 km:
Ryttere med licens:
1. Tom Bøttger Frømling 12:51
2. Azael Larsen 13:55
3. Patrick Wildenradt 14:31
4. Jørn Nielsen 14:39
5. Karsten Andersen 15:11
6. Rasmus Kolmos Schmidt 15:17
7. Nicolai Bøttger Frømling 19:30

Ryttere uden licens:
1. Peter Eberle 13:31
2. Claus Beck 14:14
3. Stefan Rotzler 14:35
4. Lukas Dahl Lausen 15:24
5. Jacob Stollig 15:42
6. Adelle Stead 16:33
7. Mads Vestergaard 16:05
8. Rasmus Tækker 16:44
9. Johannes Rømose Hansen 17:16
10. Mads Peter Magnussen 17:32
11. Jannick Mehlberg 18:12
12. Jacob Paulsen 18:38
13. Victor Baun 25:04
14. Niklas Bang 25:34

20 km:
Ryttere med licens:
1. Tom Bøttger Frømling 26:13
2. Azael Larsen 28:06
3. Jørn Nielsen 29:09
4. Patrick Wildenradt 29:50
5. Karsten Andersen 30:00
6. Rasmus Kolmos Schmidt 31:01

Ryttere uden licens:
1. Peter Eberle 27:17
2. Claus Beck 28:35
3. Stefan Rotzler 29:22
4. Jacob Stollig 32:45
5. Adelle Stead 33:27

30 km:
Ryttere med licens:
1. Tom Bøttger Frømling 39:23
2. Azael Larsen 42:23
3. Jørn Nielsen 43:36
4. Karsten Andersen 45:08
5. Patrick Wildenradt 45:13

Ryttere uden licens:
1. Peter Eberle 41:00
2. Claus Beck 43:03

761 Set totalt 1 Set i dag
Close
Støt Sønderborg Cykle Klub
Like os på facebook
Social PopUP by SumoMe