Bestyrelse og udvalg

image_pdfimage_print

Bestyrelse:

Formand:

Midlertidigt uden formand – formandens opgaver varetages midlertidigt af resten af bestyrelsen i fællesskab.

Ansvarsområder: Sponsorer, Tøj, Lånecykler, Kontakt til ungdom/junior/senior træner, DCU, Distriktet, Presse, Statistik, Nye medlemmer, Sønderborg Kommune, Andre myndigheder

Kasserer:
Kis Hansen
Stenderup 24
6400 Sønderborg
e-mail: Stenderup24@gmail.com
Tlf.: 51 61 30 86
Ansvarsområder: Regnskab, Medlemskartotek, Kontingent, SSC tilmeldinger, Sønderborg Kommune (økonomi), Forplejning

Bestyrelsesmedlemer:
Tonni Johannsen
e-mail: ntjohannsen@gmail.com
Tlf.: 23 81 54 06
Ansvarsområder: Sekretær, Landevejsløb, Øvrige SCK løb

Brian Dahl Lausen
e-mail: ottofant@live.dk
Tlf.: 40 52 65 67
Ansvarsområder: Frivillige

Rasmus Kolmos Schmidt
email: rkschmidt@live.dk
Tlf.: 28 69 71 95
Ansvarsområder: Sociale arrangementer

Patrick Wildenradt
e-mail:  patrick@wildenradt.com
Tlf.: 28 44 73 38
Ansvarsområder: Sociale medier, hjemmeside, kommunikation, repræsentation i Sønderborg Kommunes Cykleforum

Morten Malmqvist
e-mail: morten.malmqvist@gmail.com
Ansvarsområder: Børn og kontakt til børnetræner

Thomas Jepsen
e-mail: thomas@frederiksen-jepsen.dk
Tlf.: 20 29 15 75
Ansvarsområder:

Trænere:
Tom Bøttger Frømling (Ungdom/Junior/Senior) tlf.: 23 26 39 06
Thomas Lyneborg (drenge/piger) tlf.: 20 16 09 60

Rytterrepræsentant:
Jørn Nielsen, tlf.: 61 33 01 25

Revisorer:
Tom Bøttger Frømling
Karsten Andersen

One thought on “Bestyrelse og udvalg”

  1. Hallo!
    Jeg bor ved Ertebjerghav vejen med mange uoverskuelige sving og oplever ind i mellem motionscyklister på løbscykler, der kommer kørende lydløst og med stor fart, ofte uopmærksomt snakkende i stor tæt flok, fylder hele vejen. Det er kun en sjette sans, der redder en fra et alvorligt sammenstød. I bør ændre dette, lavere fart, brug klokken, enkelt kolonne,hold til højre!

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Følg os på Facebook

Kan du lide Sønderborg Cykle Klub? Så like os på Facebook.

Close
Støt Sønderborg Cykle Klub
Like os på facebook