Bestyrelse og udvalg

image_pdfimage_print

Bestyrelse:
Formand:

Jens Lausten Hansen
Løkken 28 B, 1.Tv.
6400 Sønderborg
e-mail: JensLausten@msn.com
Tlf.: 28504762
Messenger: https://m.me/jens.hansen.507
Hangout: +4528504762
Skype: Biker-bumsen
Ansvarsområder: DCU, Distriktet, Presse, Hjemmeside, Statistik, Nye medlemmer, Sønderborg Kommune

Kasserer:
Kis Hansen
Stenderup 24
6400 Sønderborg
e-mail: Stenderup24@gmail.com
Tlf.: 51613086
Ansvarsområder: Regnskab, Medlemskartotek, Kontingent, SSC tilmeldinger, Sønderborg Kommune (økonomi), Forplejning

Næstformand:
Jesper Schack
Havbo 17, Høruphav
6470 Sydals
e-mail: jesper@schack.dk 
Tlf.: 21243233
Ansvarsområder: Sponsorer, Tøj, Lånecykler

Bestyrelsesmedlemer:
Tonni Johannsen
e-mail: ntjohannsen@gmail.com
Tlf.: 61776652
Ansvarsområder: Sekretær, Landevejsløb

Brian Dahl Lausen
e-mail: ottofant@live.dk
Tlf.: 40526567

Rasmus Kolmos Schmidt
email: rkschmidt@live.dk
Tlf.: 28697195
Drenge-, pige- og senior-ryttere

Patrick Wildenradt
email:  patrick@wildenradt.com
Tlf.: 28447338
Sociale medier, Medlem af Sønderborg Kommunes Cykleforum

Bestyrelsessuppleant:
Morten Malmqvist
email: morten.malmqvist@gmail.com

Trænere:
Tom Bøttger Frømling (Ungdom/Junior/Senior) tlf.: 23263906
Thomas Lyneborg (drenge/piger) tlf.: 20160960

Rytterrepræsentant:
Thomas Jepsen tlf.: 20291575

Revisorer:
Tom Frømling Bøttger
Karsten Andersen

One thought on “Bestyrelse og udvalg”

  1. Hallo!
    Jeg bor ved Ertebjerghav vejen med mange uoverskuelige sving og oplever ind i mellem motionscyklister på løbscykler, der kommer kørende lydløst og med stor fart, ofte uopmærksomt snakkende i stor tæt flok, fylder hele vejen. Det er kun en sjette sans, der redder en fra et alvorligt sammenstød. I bør ændre dette, lavere fart, brug klokken, enkelt kolonne,hold til højre!

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Støt Sønderborg Cykle Klub
Like os på facebook
Social PopUP by SumoMe