Deltagerliste

image_pdfimage_print

Deltagerliste til Post Cup er opdateret (19/5 kl. 22). Efteranmeldelser modtages ikke længere o­n-line men kun direkte på dagen.

Vel mødt i Sønderborg på søndag!

 

Startliste A

Nr. Navn Klub
1 Michael Tronborg Team Designa Køkken
2 Alex Nicki Sylvest Rasmussen Team Designa Køkken
3 Allan Johansen Team Designa Køkken
4 Jakob Bering Team Designa Køkken
5 Jens-Erik Madsen Team Designa Køkken
6 Kasper Jebjerg Team Designa Køkken
7 Martin Mortensen Team Designa Køkken
8 Michael Reihs Team Designa Køkken
9 René Jørgensen Team Designa Køkken
10 Thomas Oredsson Team Designa Køkken
11 Christian Knørr Glud & Marstrand Horsens
12 Christopher Juul-Jensen Glud & Marstrand Horsens
13 Jacob Kodrup Glud & Marstrand Horsens
14 Jacob Nielsen Glud & Marstrand Horsens
15 Kaspar Schjønnemann Glud & Marstrand Horsens
16 Kim Marius Nielsen Glud & Marstrand Horsens
17 Michael Berling Glud & Marstrand Horsens
18 Michael Færk Christensen Glud & Marstrand Horsens
19 Morten Voss Christiansen Glud & Marstrand Horsens
20 Nicolaj Foulum Olesen Glud & Marstrand Horsens
21 Jacob Moe Team GLS
22 Nikola Aistrup Team GLS
23 Thomas Kristiansen Team GLS
24 Morten Birck Reckweg Team GLS
25 Mikkel Schiøler Team GLS
26 Glenn Bak Team GLS
27 Peter Riis Andersen Team GLS
28 Niki Østergaard Team GLS
29 Mads Bugge Andersen Team Løgstør
30 Thomas Bendixen Team Løgstør
31 Daniel Holm Foder Team Løgstør
32 Morten Høberg Team Løgstør
33 Michael Bjørn Johansen Team Løgstør
34 Jacob Kollerup Team Løgstør
35 Simon Lerbech Team Løgstør
36 Philip Nicholas Nielsen Team Løgstør
37 Kristian Sobota Team Løgstør
38 Jan Almblad Team Løgstør
39 Christian Moberg Jørgensen Team Odense Energi
40 Daniel Kreutzfeldt Team Odense Energi
41 Anders Fialla Team Odense Energi
42 Jesper Mørkøv Team Odense Energi
43 Kasper Linde Jørgensen Team Odense Energi
44 Lars Ulrich Team Odense Energi
45 Martin Hansen Team Odense Energi
46 Martin Frost Lollesgaard Team Odense Energi
47 Michael Larsen Team Odense Energi
48 Christian Hansen Team Odense Energi
49 Anders Hilligsøe Herning CK – Elite
50 Kalle Corneliussen Herning CK – Elite
51 Michael Smith Larsen Herning CK – Elite
52 Morten Brinch Jensen Herning CK – Elite
53 Morten Kruse Brink Herning CK – Elite
54 Stig Hemmingsen Herning CK – Elite
55 Søren Pugdahl Pedersen Herning CK – Elite
56 Christian Juul Andreasen Team Pythonpro.com Næstved
57 Jesper Juul Andreasen Team Pythonpro.com Næstved
58 Christian Ranneries Team Pythonpro.com Næstved
59 Morten Øllegaard Team Pythonpro.com Næstved
60 Michael Ellermann Jæger Team Pythonpro.com Næstved
61 Daniel Vest Stenkjær Team Pythonpro.com Næstved
62 Jonas Jørgensen Team Pythonpro.com Næstved
63 Jacob Gye Madsen Team Reelight
64 Kasper Tungesvik Christensen Team Reelight
65 Rasmus Hvarre Team Reelight
66 Søren T. Kirkegaard Madsen Team Reelight
67 Andreas Pagh Team Reelight
68 Jack Rasmussen Hvidovre CK
69 Heine Hansen Team Kvickly Odder
70 Kasper Eibye Team Kvickly Odder
71 Kristian Skov Team Kvickly Odder
72 Lars Werenberg Team Kvickly Odder
73 Mattias Friis Team Kvickly Odder
74 Rasmus Fjordside Lehrmann Team Kvickly Odder
75 Simon Borchmann Team Kvickly Odder
76 Dejan Aistrup Farsø CK
77 Mads Rydicher Farsø CK
78 Morten Knudsen Farsø CK
79 Rasmus Boje Vendelbo Juliussen Farsø CK
80 René Ahrenkiel Farsø CK
81 Kasper Elmar Malmkjær Farsø CK
82 Thomas Just Farsø CK
83 Rune Sørensen Farsø CK
84 Daniel Vestergård Andersen CK Aarhus
85 Lars Ejaas CK Aarhus
86 Martin Wang Hjørngaard CK Aarhus
87 Steffen Outsen CK Aarhus
88 Mads Christensen CK Aarhus
89 Jakob Bak Mølbæk Cycling Nord Elite Team
90 John Kronborg Ebsen Cycling Nord Elite Team
91 Mads Bang Andersen Cycling Nord Elite Team
92 Søren B. Petersen Cycling Nord Elite Team
93 Thomas Jørgensen Cycling Nord Elite Team
94 Troels Dyrlund Nakel Cykling Odense
95 Jesper Laustsen Randers CK 1910
96 Stephan Phillip Vejle CK
97 Fynn Brestel Kieler RV – Tyskland
98 Dirk Vobbe Team Nordland-Hamburg – Tyskland
99 Dennis Sommerfeldt Team Nordland-Hamburg – Tyskland
100 Jan Olerich Team Nordland-Hamburg – Tyskland
101 Heinrich Berger Team Nordland-Hamburg – Tyskland
102 Oliver Stock Team Nordland-Hamburg – Tyskland
103 Martin Pearce Team Emporelli – Australien
104 Attila Kiss Team Emporelli – Australien
105 Veselin Dimtrov Team Emporelli – Bulgarien
106 Ian Legg Team Emporelli – England
107 Nils Thiesen Team Emporelli – Tyskland
108 Sven Eckart Team Emporelli – Tyskland
109 Nils Wartemann Team Emporelli – Tyskland
110 Martin Gasberg Randers CK 1910
111 Thomas Japp Hansen ABC
112 Patrick Wonsyld ABC
113 Jesper Dünweber Darre ABC
114 Troels Toftager Nielsen ABC
115 Jannik Hyldtoft Hansen Farsø CK

Startliste Junior:

Nr. Navn Klub Sign.
1 Mathias Munk Andersen Cykling Odense
3 Rasmus Moth Madsen Cykling Odense
17 Christian Mathiesen Glud & Marstrand Festina Hobro
19 Frederik Just Jernov Glud & Marstrand Festina Hobro afbud
21 Heine Børgesen Glud & Marstrand Festina Hobro
23 Kasper Sørensen Glud & Marstrand Festina Hobro
25 Mathias Frostholm Kristensen Glud & Marstrand Festina Hobro
27 Mathias Gade Jakobsen Glud & Marstrand Festina Hobro
29 Nicki Rasmussen Glud & Marstrand Festina Hobro afbud
31 Nicolai Steensen Glud & Marstrand Festina Hobro
33 Patrick Clausen Glud & Marstrand Festina Hobro afbud
35 Rasmus Lyngholm Malmkjær Glud & Marstrand Festina Hobro
37 Samuel Rytter Ravn Glud & Marstrand Festina Hobro afbud
39 Sebastian Lander Glud & Marstrand Festina Hobro afbud
43 Jonas Schau Guddal Haderslev CK75
47 Dennis Skov Petersen Herning CK
49 Martin Lind Herning CK
55 Jimmi Sørensen Herning CK
57 Kenneth Hansen Herning CK
59 Lenni Andersen Herning CK
61 Max Møller Elmholt Herning CK
63 Hjalte Reuss Schmidt Hobro CK
65 Stefan Bødker Laustsen Hobro CK
77 Torben O. Andersen Silkeborg IF Cykling
79 Anders Bak Hansen Skive CK
83 Andreas Breenfeldt Andersen Svendborg CC
85 Mads Lehmann Olesen Team Kvickly Odder JUN
87 Christian Carlsbæk Møller Team Kvickly Odder JUN
89 Jacques Stilling Team Kvickly Odder JUN
91 Karl Magnus Larsen Team Kvickly Odder JUN
95 Kristian Haugaard Jensen Team Kvickly Odder JUN
97 Mathias Lisson Team Kvickly Odder JUN
99 Morten Rasmussen Team Kvickly Odder JUN
101 Søren Kolkjær Kristensen Team Kvickly Odder JUN
103 Anders Holmgaarrd Johansen Thorsager Motion Cykling
105 Nicolai Rangstrup Nielsen Varde CK
111 Rasmus Kristensen Vejle CK
113 Rasmus Louring Vorre Vejle CK
1891 Set totalt 15 Set i dag
Close
Støt Sønderborg Cykle Klub
Like os på facebook
Social PopUP by SumoMe